Propozycje wyjazdów „koleżeńskich”

Turyści oraz krajoznawcy. „Propozycje wyjazdów koleżeńskich” to strona poświęcona zgłaszanym przez Was propozycjom wyjazdów realizowanych poza strukturami Koła Terenowego „ŚRÓDMIEŚCIE” Oddziału Stołecznego PTTK i PTTK ( te nie mają z nimi nic wspólnego ), lecz przez osoby, które znane są członkom Koła. Wszystkie zamierzenia których plany tu przekazujemy, odbywają się na zasadzie samorealizacji. Pierwszoplanową dewizą w/w wyjazdów jest to, że każdy płaci i odpowiada za siebie, i to uczestnicy sami decydują, kto, co i jak.

AD

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

W sobotę 25 września 2021 roku kol. Jerzy Stefan Tutaj organizuje tradycyjną, jesienną wycieczkę – jazdę pojazdami konnymi po Lasach Celestynowskich z ogniskiem, biesiadą i akompaniamentem muzycznym (własne śpiewniki). Po drodze zwiedzanie bunkra niemieckiego z czasów II wojny światowej. Wycieczce towarzyszy animator i wodzirej – pan Witold, członek miejscowego zespołu folklorystycznego oraz gospodynie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Poczęstunek pań (dania regionalne). Koszt uczestnictwa to 70 złotych od osoby. W cenie uczestnictwa gorący posiłek – zalewajka z pulpetami, pierogi z kapustą i grzybami, sałatki do kiełbasy. Kiełbasa i inne specjały piknikowe we własnym zakresie. Do dyspozycji sala i miejsce na ognisko – możliwa potańcówka.

Proszę o zgłaszanie się i wpłacanie pieniędzy bezpośrednio u kol. Jerzego Stefana Tutaj na jego wycieczkach oraz w piątki w godzinach 16-17 w siedzibie Koła Śródmieście, ul. Kopernika 30 pokój 523 na V piętrze. Ilość miejsc ograniczona. Ostateczny termin wpłat do końca sierpnia. Nieobecność uczestnika w dniu wycieczki nie powoduje zwrotu poniesionych przez niego kosztów. Informacje o miejscu zbiórki i odjazdu pociągu do Starej Wsi we wrześniowym kalendarzyku. Kontakt: Jerzy Stefan Tutaj – tel. 602-815-046.

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Trzydniowa wycieczka 27 – 29 (piątek, sobota i niedziela) sierpnia. Wyjazd z Warszawy Tumbusem lub Flixbusem lub Polonusem, koszt zależny od daty rezerwacji. Wskazane zapisanie się z dużym wyprzedzeniem bo mamy okres urlopowy i ferii. Złożenie bagaży w miejscu noclegu.

27.08. (piątek) – wycieczka piesza, przejście wzdłuż Jeziora Górskiego, Jeziora Ciechomickiego, Jeziora Zdworskiego, Jeziora Łąckiego Małego i Jeziora Łąckiego Dużego, do przejścia ok. 25 km.

28.08. (sobota) – zwiedzanie Płockajest dużo ciekawych miejsc dlatego przed wyjazdem wspólnie uzgodnili co i w jakiej kolejności będziemy zwiedzali.

29.08. (niedziela) – wycieczka piesza nad Jeziorem Białym, do przejścia 16 km lub 24 km.

Prowadzi kol. Bronisław Perek – konieczne wcześniejsze zapisy tel. 884047836.

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Może byśmy na początku września pojechali rowerami po ziemi Siemiatyckiej. Zwiedzili: Grabarkę – Cerkiew Przemienienia Pańskiego, Odkrywkową Kopalnię Kredy w Mielniku, Szlak bunkrów – Linia Mołotowa z lat 1940-1941, Siemiatycze. Wyjazd (KM + REG) z Warszawa Wschodnia w sobotę o 7:08 – 9:29 godz. do Siemiatycz. Powrót z Siemiatycz (KM + KM) w niedzielę o 14:50 – 17:13. Prowadzi kol. Bronisław Perek – konieczne wcześniejsze zapisy tel. 884047836.